Is dit even lekker.
https://x.com/buitengebieden/status/2045385681607041189?s=20
---
Ik had voor zondag heerlijke uiensoep gemaakt. Het belangrijkste van uiensoep vind ik dat de uien eerst lang en rustig bakken zodat ze karamelliseren, zeker drie kwartier. Ik stoofde er knoflook bij en later deed ik er bouillon en tijm bij en liet ik het nog een kwartiertje pruttelen. Toen met een klein beetje arrowroot gebonden.
Henk
Nergens, op geen enkel gebied, zo lijkt het in ieder geval, klopt het. Het is vaak tegenstrijdig, de mens staat niet centraal, het is inhumaan, oneerlijk, onbegrijpelijk, ondoorzichtig, machtsmisbruik, misdadig, of het is een geldkwestie, het gaat niet om kwaliteit enz. enz.
Ondoorzichtig is bijvoorbeeld de kwaliteit van de zorg van een ziekenhuis of arts. Bijvoorbeeld in het ene ziekenhuis is 20% van de mannen incontinent na een prostaatoperatie, in een ander 80%! Je komt er niet achter waar het een en waar het ander is. Je kan wel zien waar de meeste operaties van iets plaatsvinden en daar is dan ook de meeste ervaring. Ik kijk heel vaak, zelfs bij de eenvoudigste producten, naar ervaringen en over zulke belangrijke zaken vind je niets, wonderlijk. Je wil een weloverwogen beslissing kunnen nemen naar welke zorgverlener je gaat.Ik ga toch nog even op zoek ... en er blijkt toch nog wel iets te zijn: https://www.ziekenhuischeck.nl/ bijvoorbeeld. Je ziet ook een ziekenhuiswaardering, maar dat zegt niets over bepaalde behandelingen. Ik kwam trouwens in een oud artikel tegen dat de afdeling urologie in het St. Lucas ziekenhuis in Winschoten bij de top van specialisten hoorden. Dat hele ziekenhuis bestaat jammergenoeg niet meer. Het was bouwkundig sterk in verval (zonde!!! Het was karakteristiek.Hadden ze het maar in ere gehouden), maar mijn ervaring was ook top, geweldige sfeer op de urologie-afdeling en ik had een geweldige specialist!!! En de kaakchirurg zat eveneens aan de top, onovertrefbaar.
Onbegrijpelijk en misschien ook een geldkwestie, ik heb geen idee: Ik zag bij rtv noord dat boeren geen mest van eigen koeien mogen gebruiken, maar kunstmest (uit andere landen, waaronder Rusland). Het kost boeren heel, heel veel geld, terwijl gewone mest het beste is. Daarbij ruikt het veel lekkerder. Bij gewone mest adem je een gezond buitenleven in.
We reden gisteren langs grote stukken land met kunstmest, ik vind het een afschuwelijke geur. En het wordt nog viezer als ik bedenk dat het de planten razendsnel laat groeien, wat al onnatuurlijk is en het voegt helemaal niets toe aan de bodem, wat natuurlijke mest juist wel doet.
AI zegt: "Kunstmest heeft aanzienlijke nadelen voor de bodemgezondheid, biodiversiteit en het milieu. Het doodt bodemleven, verstoort de bodemstructuur (geen humusopbouw), en leidt tot snelle uitspoeling naar grondwater. Planten groeien te snel en worden zwakker, wat de vatbaarheid voor plagen verhoogt. Bovendien is het een onnatuurlijke, vaak dure oplossing".
Waarom in hemelsnaam zou je het dan doen? Opnieuw, voor de miljoenste keer de omgekeerde wereld. Iets wat gratis en heel goed is mag niet, iets wat niet goed is moet!
"‘De algemene situatie waarbij we geen dierlijke mest uit mogen rijden en wel kunstmest mogen strooien, dat vind ik volslagen maf’, zegt Dirk Strijker, emeritus hoogleraar Plattelandsontwikkeling aan de Rijksuniversiteit Groningen".
Misdadig is seksueel misbruik, en dan ook nog door mensen waarvan je het niet verwacht omdat ze (letterlijk) iets anders prediken.
https://www.nu.nl/uit-andere-media/6392773/reformatorische-meldpunten-zien-opnieuw-veel-meer-meldingen.html
Ik wist het van het onderwijs, hoe slecht dat gaat, en dat is al een aantal jaren zo, onbegrijpelijk dat het niet stevig aangepakt wordt. Al die regels, al die administratie, in plaats van alle aandacht voor passie voor het vak en het stimuleren van leerlingen om het beste uit zichzelf te halen. https://www.telegraaf.nl/politiek/problemen-in-onderwijs-stapelen-zich-op-basisvaardigheden-blijven-steken-en-toename-meldingen-fysiek-geweld/145730570.html, En net hoorde ik bij De Nieuwe Wereld dat 44% van het MBO ook slecht is. Vroeger waren er ambachtsscholen, wat geweldig was dat. Handwerk, waar iedereen iets aan heeft en waar altijd mensen voor nodig zijn. Het lijkt minder belangrijk door alle robots, maar als het erop aankomt... en daarbij, hier draait het niet om de mens, maar om snelheid en geld. Voor degene die iets maakt is er voldoening en waardering en degene die het ontvangt is blij. En dan is er ook nog contact, wat met iets mechanisch, iets elektronisch niet aan de hand is. En dan heb ik het nog niet over de schoonheid van iets wat met aandacht en liefde gemaakt is, onvergelijkbaar! Het MBO is daar voor in de plaats gekomen en biedt kansen, maar blijkbaar gaat er het een en ander mis.
rajam_karthik
Ik volg een aantal mensen op X, waaronder Omtzigt en hij schrijft over de ondoorzichtige datakluis-affaire: "Er zijn talloze momenten geweest waarop mensen met kennis van de datakluis zwegen. Omdat ze moesten, of omdat ze niet durfden te spreken. En beide zijn doodeng, betoog ik samen met @RenskeLeijten" 64 miljoenen documenten lagen er in de (geheime) kluis ...
https://www.facebook.com/photo/?fbid=10236781861598992&set=a.3959188110741
Renske Leijten volg ik ook, wat heb ik een respect voor haar doorzettingsvermogen en betrokkenheid. Ze heeft een boek over de toeslagen-affaire geschreven.
https://x.com/RenskeLeijten/status/1786050194330554755?s=20
Dit waren alleen maar een paar voorbeelden, ik zou de hele dag door kunnen schrijven over wat er mis is in de wereld. Dan zou ik u een depressie inwerken, lijkt me niet de bedoeling. En hoe moeilijk en raar veel ook is, alles leidt tot een volgende fase en elke fase brengt meer inzicht. Ik las een citaat van Churchill, of was het iemand anders, help, ik weet het niet meer, dat het moet gaan om de macht van de liefde en niet om liefde voor de macht. Misschien zeg ik het niet precies zoals het gezegd is, maar dit was zeker de strekking.
