donderdag 8 mei 2025

Scheveningen

Om nog even op 'rijkdom' terug te komen. Wat heb ik een dierbare herinneringen aan Scheveningen. Een aantal jaren geleden voelde ik me er al absoluut niet meer thuis. Om hoe lelijk het is gemaakt en om de sfeer. Toen ik klein was logeerde ik er met mijn ouders, later met mijn moeder en een vriendin en nog later in het karakteristieke appartement van mijn zusje, zo ongeveer tegenover het strand.

Ik was op zoek naar oude foto's van Scheveningen en toen kwam ik deze bijzondere foto van een bus uit 1930 tegen.


huisvanalijn.be

Dit is uit 1965. Mensen heerlijk in de zon, genietend, in alle vrede.
De beginnende lente denk ik want de jassen zijn nog aan.
Zo ongeveer herinner ik het me goed. Mijn vader deed iets, geen idee wat, zodat vriendin en ik naar de generale repetitie van Singing Europe konden, met o.a. de Supremes.
De pier werd in 1961 heropend, de oude pier was van 1901.
Het is druk op de weg, maar leuk om de mooie, oude auto's te zien.


indebuurt.nl

En deze heel oude foto van het Kurhaus moet ik toch ook nog even plaatsen.
Ik zag trouwens ook een foto met alle mooie hotels die vroeger aan de kust stonden. Bijna allemaal afgebroken. Schoonheid afbreken is misdadig vind ik en het is overal gebeurd. Je breekt daarmee niet iets kostbaars van een creatieve architect af, maar ook de sfeer. Waar het mooi is gebeurt vooral veel positiefs denk ik want dat is wat het geeft!